Evinizde yapabileceğiniz 5 saksı önerisi

Çiçek Kardeşler İnşaat olarak doğaya çok önem veriyoruz. Konut projelerimizde büyük oranda yeşil alan yaratmanın yanı sıra, arsalarımızda önceden var olan doğayı da korumaya özen gösteriyoruz. İnşaatına yakında başlayacağımız Güzelbahçe projemizde Çevreye Duyarlı Yeşil Bina Sertifikasına sahip konutlar bu projede hayat bulacaktır. Evinizi ve bahçenizi yeşillendirebilmeniz için size 5 alternatiften oluşan bir çalışma hazırladık.

1. EĞLENCELİ BOT SAKSILAR

Malzemeler:

Yaratıcılığınızı engellemeyin! Her renk ve boyutta yağmur botları, ayakkabılar, çizmeler ve hatta çorapları bile kullanabilirsiniz.

Çocuklarınızla da yapabileceğiniz eğlenceli bir proje. Bitkileri, sebzeleri, meyveleri öğretmek için de mükemmel bir yol.

Çiçek önerisi: Sardunya, aslan ağzı, horoz ibiği

2. “MİNİ”MALİST SAKSILAR

Malzemeler:

  • Mini saksı ya da küçük kahve fincanı
  • Beyaz sprey boya
  • Siyah board marker

Bu mini saksılar, evinde beyazın verdiği huzurdan ve sadelikten vazgeçemeyenler için mükemmel bir proje. Saksıyı sprey boyayla 2 kat boyadıktan sonra, board marker ile üstüne istediğiniz tasarımı çizin. İşte bu kadar basit. Daha uzun ömürlü olması için sprey vernik kullanabilirsiniz. Böylece bahçede kullanıma da uygun hale getirmiş olursunuz.

Çiçek önerisi: Minik kaktüs veya sakülent

3. HER DAİM ÇEVRE DOSTU BİSİKLET SAKSILAR

Malzemeler:

  • Eski bisiklet
  • Farklı boyutlarda saksı, kova veya kaplar

Gerisi sizin zevkinize kalmış. Saksıları istediğiniz yere yerleştirin. İster sepete ister bisikletin arka kısmına koyabilirsiniz. Yaratıcı gününüzde hissediyorsanız saksıları da dilediğiniz tasarımla boyayabilirsiniz.

Çiçek önerisi: Aşk merdiveni, petunya, sarkan papatya

4. ÇAYDANLIKTAN SAKSILAR

Malzemeler:

  • Eski çaydanlık veya eski sürâhi

En basit kendin yap fikirlerinden biri. Tek malzemeyle yaratılan pratik bir fikir. Mutfağınızdaki pencerenin önünde harika duracaktır.

Çiçek önerisi: Kekik, adaçayı veya biberiye

5. SEPET SAKSILAR

Malzemeler:

  • Büyükçe bir örgü veya hasır sepet
  • Muşamba
  • Makas

Sepet saksıları bahçenize rustik bir hava katar. Yapmanız gereken tek şey muşambanızı sepetin içine oturacak şekilde kesip yerleştirmek. Bu saksılarınızın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Çiçek önerisi: Papatya, rozet, kır çiçeği