İzmir’de Yeşil Bina Sertifikalı Özel Proje

Günümüzde kent yaşamından bunalan, yoğun trafik ve apartmanlar arasında kendini sıkışmış hisseden insanların sayısı azımsanamayacak kadar çoktur. Kurtuluşu doğada arayan, evini kent merkezinin dışına taşıyan insanlar bir nebze rahatlama arayışındadır. Bu sebeple İzmir’de, gerek doğası, gerekse kent merkezine yakınlığı ve ulaşım olanaklarıyla dikkat çeken Güzelbahçe bölgesi öne çıkmaktadır.

Bugüne kadar binlerce kişiyi ev sahibi yapan Çiçek Kardeşler İnşaat, insanların doğaya karşı oluşan bu ihtiyacına cevap veriyor. Hem doğal ortama hem de kent merkezine yakın konumuyla dikkat çeken yeni bir projeye daha imza atıyor.

Çiçek Kardeşler İnşaat, satın almasını gerçekleştirdiği Güzelbahçe Maltepe Askeri Lisesi’nin önünde, bölgenin en büyük ve değerli arazilerinden biri konumundaki Oba Camping’in bulunduğu 21 dönümlük alanda, 73 adet konut ve 3 adet iş yerinden oluşan özel bir projenin temellerini atmaya hazırlanıyor.

Mimari tasarımıyla da beğeni toplayan Yeşil Bina Sertifikalı konutların, denize bakan 75 metre uzunluğunda cephesi bulunmaktadır. İzmir’in ender Çevreye Duyarlı Yeşil Bina Sertifikası’na sahip konutları hayata geçirildiği bu projede; 3+1, 4+1 zemin dubleks, çatı dubleks gibi farklı büyüklüklere (210 m² – 350 m ²) ve tasarımlara sahip daireler bulunmaktadır. Projemizde tüm evler, deniz, havuz ve bahçe manzaralıdır. Ayrıca, biri yaklaşık 70 metre uzunluğunda, iddialı peyzaj çözümleriyle siteye büyük değer katacak 2 adet yüzme havuzu da yer almaktadır.

Konut sahiplerinin konforu için bütün ayrıntıları düşünülen projede, her daireye asansör ile direkt ulaşım imkanı olan toplam 2000 m²’lik kapalı otopark bulunmaktadır. Bunun yanında, iki ayrı adadan oluşan sitenin orta bölümünde tenis, basketbol, voleybol, mini futbol alanları, çocuk bahçesi ve hobi bahçelerini içeren 3 bin 600 m²’lik bir park alanı yer almaktadır.

SEKTÖRDE 40 YILI GERİDE BIRAKTI

1970’li yıllarda Ali Çiçek tarafından kurulan Çiçek Kardeşler İnşaat, şu an Mustafa Çiçek ve Kazım Çiçek önderliğinde faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, bugüne kadar binden fazla konut ve iş yerini hizmete sunarken, toplamda 200 bin m²’lik alanda inşaat gerçekleştirdi. Son dönemde ise daha çok site projelerine ağırlık veren Çiçek İnşaat’ın yaşama geçirdiği projeler arasında; Çiçek Evler, Çiçek Park ve son olarak İzmir iş dünyası için tasarlanan Çiçek Plaza da bulunuyor. Kendi arsalarında üretim yapan firma, kaliteli ve nitelikli projeler inşa ediyor.